Korzystaj z masażu – nie tylko dla zdrowia ale i dla urody!

Kosmetyka to kolejna dziedzina która odkryła i doceniła dobroczynne działanie masażu.  Jego zastosowanie jest równie korzystne dla utrzymania zdrowia jak i urody.

Pobudzenie piękna z natury dzięki masażowi

Kosmetyka i medycyna estetyczna od lat wykorzystują dobroczynne oddziaływanie masażu dla przebudzenia naturalnego piękna skóry. Masaż używany jest w nich jako metoda samodzielna, ale także jako uzupełnienie wielu zabiegów wykonywanych na skórze.

Kosmetyczny masaż wykonuje się na skórze twarzy, głowy, ale także całego ciała. Stosuje się techniki masażu klasycznego, relaksacyjnego, ale także masaże służące korekcji niedoskonałości, oraz relaksacyjne. Przed wykonaniem masażu kosmetycznego, powinna nastąpić szczegółowa diagnoza stanu zdrowia, a w szczególności obszaru, który objęty będzie zabiegiem. Rozpoznać należy typ skóry, w celu dobrania odpowiednich preparatów nadających poślizg przy masażu oraz siły i typu masażu.

Kiedy warto zdecydować się na masaż kosmetyczny?

Masaż kosmetyczny twarzy pobudza mikrokrążenie w skórze i przyspiesza procesy metabolizmu, dzięki czemu jest ona oczyszczona oraz odżywiona Właściwemu przeprowadzenie takiego masażu, może pomóc usunąć obrzęki, szybciej złuszczyć martwą części naskórka oraz pobudzić naturalne procesy odbudowy skóry, działając niczym naturalny lifting. Jednym ze wskazań do kosmetycznych masaży skóry ciała jest również cellulitis oraz miejscowy nadmiar  tkanki tłuszczowej. Oddziałując w odpowiedni sposób dotykiem i urządzeniami masującymi można wpłynąć na przyspieszenie odchudzania, a w szczególności na wymodelowanie i ujędrnienie skóry, przez odpowiednie pokierowanie przepływem limfy w organizmie.

Zastosowań kosmetycznego masażu jest prawie tyle, ile defektów urody. Łącząc jego działanie  z odpowiednimi kosmetykami i substancjami naturalnego pochodzenia, można uzyskać prawdziwie olśniewający efekt.

One thought on “Korzystaj z masażu – nie tylko dla zdrowia ale i dla urody!

Dodaj komentarz