Jaki pendrive wybrać? Sprawdź, która pojemność będzie odpowiednia

Tak niewielkie urządzenie jak pendrive zaskakuje swoją użytecznością. Możemy mieć go zawsze przy sobie, a to właśnie ze względu na jego rozmiary. Mieści się w torbie czy nawet kieszeni. Niektóre modele z powodzeniem można również przypiąć do kluczy. Czy jednak istotne jest, jaką pojemność ma taka pamięć USB? Oto co warto wiedzieć, jeżeli chcemy zakupić nowy pendrive!

Czym jest pendrive?

Pendrive to niewielkich rozmiarów przenośne urządzenie, które z łatwością można podpiąć

do portu USB. Proste i intuicyjne w obsłudze. Inną jego nazwą jest pamięć flash. Warto dodać, że sprzęt tego typu jest często wykorzystywany nie tylko do przechowywania plików, ale też przenoszenia ich między urządzeniami (komputerami, konsolami itp.). Pendrive przydatny okazuje się także podczas tworzenia kopii zapasowych. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Pendrive kupić można w różnych wariantach, zwłaszcza jeżeli mowa o odmiennych pojemnościach czy nawet złączach o unikalnym kształcie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto zastanowić się, jaka pojemność pendrive’a będzie dla nas najlepsza.

Pamięć USB – czym może się wyróżniać?

Jaki pendrive kupić? Najlepiej taki, który odpowiada naszym potrzebom, a te różnią się w zależności od tego, do czego będzie on wykorzystywany. Konieczne jest zwrócenie uwagi na jego najważniejsze parametry, takie jak na przykład standardy USB i szybkość transferu danych. Jeżeli konieczne jest przekopiowanie dużej ilości danych, to dobrze, aby czas przesyłania był możliwie jak najkrótszy.

Istotna jest też sama konstrukcja i jakość wykonania. Urządzenia te używane są w różnych warunkach, dlatego powinny być odporne na upadki czy inne czynniki zewnętrzne. A jaka pojemność pendrive’a jest najlepsza? Nie da się tutaj wskazać tylko jednego modelu, który sprawdzi się u każdego użytkownika. Im więcej pamięci, tym wyższa cena, ale też możliwość przechowywania większej ilości danych.

Jaki pendrive kupić?

Zanim wybierzemy nowy pendrive, powinniśmy zastanowić się, w jaki sposób będzie najczęściej używany. Czy przenoszone na nim pliki będą miały dużą wagę? A może posłuży jedynie do przechowywania danych o małej wadze? Właśnie to ma kluczowe znaczenie w kwestii tego, jaka pamięć USB sprawdzi się najlepiej.

Jaki pendrive wybrać? Ciekawe propozycje dostępne są między innymi w ofercie marki Samsung. To różne rodzaje urządzeń o odmiennych pojemnościach czy nawet wielkości. Najczęściej spotykane są modele oferujące 64GB, 128GB i 256GB.

Szczególną uwagę zwracają warianty dostosowane do portu USB typu C™. Obsługiwany przez Samsung NAND flash to przydatna pamięć, która łączy w sobie wydajność i moc skalowania na wielu urządzeniach.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.